A Meleagrosz-tál
A Meleagrosz-tál medalionjában a híres ókori görög vadásztörténet, a kalüdóni vadkanvadászat hőseinek domborműves ábrázolása látható. Nevét a pusztító vadkant elejtő Meleagroszról kapta, akit a tál közepén a vadászat utáni pihenés közben, a trófeával együtt ábrázolt az ezüstműves. Mögötte a vadkant először megsebző Atalanté áll, akinek végül Meleagrosz odaajándékozta a trófeát. Ez vitát váltott ki a vadászok között, és végül a hős halálához vezetett. Körülöttük a vadászat néhány további résztvevőjét ábrázolták, köztük a Dioszkuroszokat. A trófea odaajándékozásának jelenete a tál peremén, Meleagrosz tekintete irányában látható.
A tál peremén körben további görög mitológiai történeteket fedezhetünk fel. Az istennők közül az aranyalmát a legszebbnek, Aphroditénak ítélő Párisz története mellett híres szerelmi történetek ábrázolásai láthatók: Perszeusz, kezében a levágott gorgófővel, megszabadítja a sziklához kötözött Andromédát; Phaidra, aki a mostohafiába, Hippolütoszba szeretett bele; Püramosz és Thiszbé, az egymástól eltiltott szerelmesek, akiknek titkos találkája tragikusan végződött.
A dísztálként és valószínűleg ételek tálalására is használt tálat vastag, öntött ezüstlapból formázták meg, a peremén gyöngysorral. A domborműves jeleneteket, az Akhilleusz-tálhoz hasonlóan, az előoldal felől alakították ki. A tál közepe és pereme közötti széles sávot vésett akantuszlevelekkel töltötték ki.
A tál tömegére utal a hátoldalára, a talpgyűrűn belülre poncolt görög nyelvű felirat, ami valószínűleg még az ezüstműves-műhelyben kerülhetett rá. A felület kopottsága miatt azonban nehezen olvasható, így pontos értelmezése is kérdéses.