A geometrikus tál
Az ezüstműves mindössze a peremén és a közepén díszítette a geometrikus tálat. Fényesre polírozott homorú felülete torz tükörként szórja a fényt. Peremének élét plasztikusan díszítik a ritmikusan ismétlődő gömb és orsó alakú gyöngyök. Az aranysávval és az úgynevezett futókutya motívummal körbevett medalion geometrikus tapétamintáját egymással érintkező, stilizált rozettákkal és palmettákkal kitöltött nyolc- illetve négyszög alakú mezőkből komponálták.
A tál díszítése az ezüst és az aranyozott felületek csillogására, a nielló-berakások matt fekete színére és az azok közötti kontraszt játékára épül. A lakomákon az ilyen nagy átmérőjű és nehéz tálakat különböző fogások felszolgálására használták.
A geometrikus tálhoz hasonló mélyebb tálak különösen alkalmasak voltak szószos ételek tálalására. Az étellel megrakott tálakat asztalra vagy állványra helyezték, vagy szolgák hordozták körbe.
A tál hátoldalán több, különböző időben és céllal bekarcolt felirat olvasható. A talpgyűrűn belül a latin nyelvű p(ondo librae) XXII un(ciae) VIIII scri(ptula) XVIII felirat az edény ezüstanyagának a tömegét adja meg, amely átszámítva 7469,25 grammot ad ki. Ez va-lamivel több, mint a tál jelenleg mérhető 7150 gramm tömege. Később rákarcolták erre a feliratra a görög Π (pi) számot, amely 80-at jelent. Ez valószínűleg a tál solidusban kifejezett értékére utal, de az is előfordulhat, hogy az edénynek a háztartás edényleltárában szereplő számát jelenti
A perem alá latinul, a talpgyűrűbe pedig görögül a tál egykori tulajdonosának a nevét karcolták, aki egy Surianus (Szürikanosz) nevű ember lehetett.